Nová pražská výstavba

V Praze se sice developeři potýkají s problémy, ale stále přibývají nové byty a domy. Patří mezi ně projekty Evergreen Ďáblice, Vila Chittussi či čtvrť Emila Kolbena.

Evergreen Ďáblice

Projekt developera, který se zaměřuje na přeměnu brownfieldů ve spolupráci s místními samosprávami a budování udržitelného bydlení, vzniká pod hlavičkou Doma je Doma. Koncept zahradních měst, oblíbený za první republiky, revitalizuje a doplňuje o řadu novodobých prvků. Mezi rodinnými domy lze najít průchozí zelené aleje, koutky pro grilování, dětská hřiště či místečka pro příjemné venkovní posezení s přáteli stranou od ruchu velkoměsta, ale stále v Praze.

Koncept nové čtvrti stojí na prolínání ulic s řadovými rodinnými domy, parky a dalšími zelenými plochami, a na čtyřech bytových domech, ve kterých zájemci najdou byty 1+kk až 3+kk. Součástí naprosté většiny z nich je balkon, přízemní byty jsou s předzahrádkou, střešní s velkorysými terasami s výhledem. Majitelé nemovitostí z první etapy se letos v létě začali stěhovat do připravených domů a bytů a celá zahradní čtvrť příjemně ožila. Aktuálně je ve výstavbě druhá etapa, jejíž dokončení je plánované do konce roku 2023.

Vila Chittussi

Další unikátní projekt společnosti Penta Real estate vznikající na Praze 6 v Bubenči. V této vilové čtvrti, budované již od druhé poloviny 19. století mimo jiné mnoha významnými osobnostmi české architektury, dnes sídlí řada zastupitelských úřadů z celého světa. Právě zde, nedaleko parku Willyho Brandta, poblíž kostela sv. Gotharda, se nachází výjimečný projekt Vila Chittussi. Obsahuje 13 dispozičně zajímavých jednotek v nejvyšším standardu Platinum, který posunuje kvalitu projektu na novou úroveň.

Vila Chittussi nabízí nejen promyšlené dispozice a velkorysé exteriérové terasy, ale především prostor, který vznikl díky kvalitnímu řemeslu s citem pro detail. Má soukromý park, který přirozeně navazuje na park Willyho Brandta. Jednotky v tomto domě tak budou disponovat soukromým výhledem do parku a do nedaleké Královské obory Stromovka, zabírající celou východní část Bubenče. Exkluzivita tohoto domu lze shrnout – komorní velikost a výjimečná lokalita.

Čtvrť Emila Kolbena

Developer Skanska Residential staví v pražských Vysočanech multietapový projekt čtvrť Emila Kolbena, který vzniká na dlouhodobě nevyužitém pozemku po areálech společnosti ČKD. Celkově nabídne v pěti fázích více než tisíc bytových jednotek na ploše 51 tisíc metrů čtverečných. V prvních domech se 130 bytovými jednotkami se už od roku 2020 bydlí a dva domy z druhé etapy budou dokončené na konci letošního roku. Aktuálně odstartoval prodej bytového domu Alfred, posledního domu druhé etapy, který bude dokončen v roce 2025.

Je pojmenovaný po mladším bratrovi Emila Kolbena a nabídne na jedenácti tisících metrů čtverečných 179 bytových jednotek. Bude mít deset nadzemních podlaží a v kontextu nové městské čtvrti půjde o klíčovou budovu, která se stane centrem projektu. Ze západní strany vzniká klidný vnitroblok a z druhé strany vyroste u vstupu do metra poslední etapa projektu, která bude čtvrť uzavírat. Bydlení bude charakteristické především praktickým a účelným využitím prostoru, který je díky sníženým parapetům velmi vzdušný a příjemně prosvětlený.

Přečtěte si také