Nejmodernější síť propojí váš byznys s budoucností

Vodafone značně přispívá k budování digitální společnosti. Jeho 5G síť dnes pokrývá už 60 procent české populace.

V dosahu signálu nejmodernější sítě jsou aktuál­ně dvě třetiny populace, 5G síť od Voda­fonu tak pokrývá největší území České republiky. Díky tomu je Vodafone 5G lídrem na tuzemském trhu.

Jako vůbec první operátor v Evropě spustil 5G síť i v metru (v Praze), k čemuž využívá přidělené frekvence v pásmu 1 800 MHz, 2 100 MHz a technologii DSS.

Síť 5G přinese pokrok v internetu věcí (Internet of Things, IoT) a zvýší kvalitu života v chytrých domácnostech i celých městech. Zpracování dat bude rychlejší a díky robustnosti a rychlosti sítě 5G se usnadní i řízení výrobních a logistických procesů.

Nejmodernější síť přináší revoluci v konektivitě, která posílí také konkurenceschopnost. Síť 5G je pohonem průmyslové rozšířené reality (AR), virtuální reality (VR), robotiky a senzorů internetu věcí, umožňuje virtuální připojení a modernější řízení operací.

Okamžitá interakce

Už dnes je doba odezvy neboli latence či rychlosti reakce pouhých několik milisekund (jen pro porovnání, u 4G sítě je to 50 milisekund). Rozdíl v desítkách milisekund se nemusí zdát až tak zásadní, ve skutečnosti ale dělá hodně a má mimo jiné vliv na rozmach IoT. Internet věcí s podporou 5G umožní odezvu v reálném čase, což najde uplatnění zejména v komerčním využití.

Nízkou latenci mobilní 5G sítě si lze představit jako okamžitou interakci. Se svými zákazníky můžete jednat v reálném čase a na jejich požadavky reagovat okamžitě.

Doma si díky 5G budete moct stáhnout film ve vysoké kvalitě během několika sekund. A v práci tuto síť naopak využít ke zvýšení produktivity. Určitě jste se již ocitli v situaci, kdy jste si potřebovali stáhnout velké soubory, a váš počítač nereagoval podle vašich představ. Dnes díky rychlejšímu stahování můžete pracovat bez přerušení, sdílet velké objemy dat i po telefonu nebo streamovat videa bez ukládání do vyrovnávací paměti.

Budoucnost práce na dálku

Flexibilita a home office se staly samozřejmostí a komunikace i se vzdálenými týmy bude díky technologiím bezproblémová. Podnikatelé budou mít navíc s  5G sítí nepřetržitý přístup k super­rychlému internetu.

Stabilitu internetu často prověří video­hovory nebo videokonference. Díky 5G můžete volat a přijímat hovory a využívat data bez přerušení rychlosti stahování. Spojení s vašimi zákazníky tak bude snadné a přirozené.

Vyzkoušet si výhody nejmodernější sítě může i vaše firma, Vodafone nabízí řadu tarifů Neome­zený Business pro firmy a podnikatele. S tarifem Neomezený Business Premium 5G získáte maximální rychlost včetně 5G, a to neomezeně a napořád. Tarify Neomezený Business Basic a Super pak nabízejí ochutnávku 5G. Součástí všech tarifů je i aplikace CyberWall na zabezpečení firemních dat i zařízení.

Síť 5G s sebou přináší nevídané příležitosti pro byznys. Nepředstavuje potenciál jen pro velké podniky, z jejích výhod mohou těžit i malé a střední firmy. Jak může nejmodernější síť na cestě k úspěchu pomoci vašemu podnikání?
Podívejte se na www.vodafone.cz/5Gprofirmy.

Přečtěte si také