MTX Group vzrostly tržby zhruba o polovinu. Zisk skupina navýšila o 1,1 miliardy

Skupina MTX Group českého podnikatele a miliardáře Petra Otavy v loňském roce zvýšila zisk před zdaněním, odpisy a amortizací meziročně o 1,1 miliardy na 2,6 miliardy korun. Společnost tak prožila svůj rekordní rok.

Tržby společnosti vzrostly zhruba o polovinu na 54 miliard korun. Výsledek hospodaření podpořila zejména diverzifikace produktového portfolia skupiny a růst jednotlivých firem, informovala dnes MTX Group v tiskové zprávě. „I přes komplikované tržní podmínky spojené s pandemií jsme dosáhli rekordních ekonomických výsledků,“ uvedl předseda představenstva MTX Group Petr Otava. V současné době skupina sleduje bezprecedentní vývoj cen energetických a průmyslových komodit, který je z mnoha důvodů nadále hodně nestálý, uvedl Otava.

Současná geopolitická situace podle něj významně zvyšuje riziko hospodářské recese v Evropě. „Navzdory nervozitě, která panuje na trzích, půjdeme cestou snížení energetické náročnosti našich provozů a budeme pokračovat v jejich ekologizaci tak, aby byly i nadále konkurenceschopné, šetrné k životnímu prostředí a bezpečné,“ uvedl Otava. Letošní investice se týkají především metalurgických závodů skupiny.

MTX Group je významný ryze český průmyslově obchodní a výrobní holding se sídlem v České republice, jehož činnost je soustředěna na řízení, financování, strategii a koordinaci všech svých společností. Do skupiny patří sedmnáct společností, například Metalimex, OKKKoksovny, Al Invest Břidličná, Strojmetal, MěďPovrly, Tapa Tábor n eboICEIndustrialServices. V pěti oblastech podnikání se zaměřuje především na kovy, energetické komodity, obaly, trading a služby. Holding zaměstnává 2 500 zaměstnanců.

Přečtěte si také