Metalimex uzavřel se společností Jastrzębska Spółka Węglowa dlouhodobou smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí

Obchodník s komoditami Metalimex, člen skupiny MTX Group českého průmyslníka Petra Otavy, uzavřel smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí s polskou společností Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW).

Smlouva je uzavřena na období duben 2022 až prosinec 2028. Prostřednictvím této smlouvy zajistí Metalimex dodávky koksovatelného uhlí pro OKK Koksovny, které rovněž spadají do portfolia firem Petra Otavy. Odhadovaná hodnota smlouvy činí 2,12 miliardy PLN, což je 12 miliard českých korun. OKK Koksovny nabízejí široký sortiment koksu pro slévárenskou a hutní výrobu, speciální metalurgii, stavebnictví, potravinářství, topenářství a další účely. Mezi další produkty patří chemické produkty, které vznikají při vysokoteplotní karbonizaci uhlí. 

Petr Labuzík, člen představenstva Metalimex a. s.:

S polským partnerem, společností JSW, spolupracujeme v oblasti dodávek koksovatelného uhlí již velmi dlouho a velmi si této spolupráce ceníme. Podpisem této nové dlouhodobé smlouvy oba obchodní partneři potvrzují svůj zájem na tuto úspěšnou spolupráci nejen navázat, ale i ji dále prohlubovat. Díky této smlouvě máme zajištěné nosné koksovatelné uhlí pro OKK Koksovny až do roku 2028, což zejména v současné době představuje pro OKK Koksovny významný krok pro stabilní výrobu“.

O MTX Group a.s.

MTX Group je významný ryze český průmyslově obchodní a výrobní holding se sídlem v České republice, jehož činnost je soustředěna na řízení, financování, strategii a koordinaci všech svých společností. Do skupiny patří 17 společností, například Metalimex, OKK, Al Invest, Strojmetal, Měď Povrly, Tapa Tábor nebo ICE Industrial services. V pěti oblastech podnikání se zaměřuje především na kovy, energetické komodity, obaly, trading a služby. Holding zaměstnává 2 500 zaměstnanců. Skupina v roce 2021 vykázala nekonsolidované tržby ve výši 54 miliardy korun.

Přečtěte si také