Luxusní edice rumu vzdává hold více než stoleté tradici. Pro Česko a Slovensko je k dispozici jen 30 láhví

Do Česka přichází ultra prémiová edice exkluzivního dominikánského rumu značky Brugal. Mistrovské dílo „maestry ronery“ Jassil Villaneuva Quintano je oslavou zakladatele této rodinné firmy Dona Andrése Brugala. S cenovkou 62 500 Kč a v nákladu pro Česko a Slovensko v počtu pouhých 30 kusů – 460 globálně – je láhev rumu Andrés Brugal nejen unikátní možností pro všechny milovníky rumu vychutnat si neopakovatelný zážitek, ale také jedinečnou investiční příležitostí.

Již od roku 1888 šíří firma Brugal po světě to nejlepší z dominikánského rumu. Její prémiové produkty se vyznačují komplexností chuti, elegancí, bohatostí aroma a jemností. Za každou láhví rumu značky Brugal stojí poctivé řemeslo předávané z generace na generaci, pečlivá a dlouhá filtrace, dokonale zvládnuté umění zrání ve vybraných sudech, kvalitní dominikánská melasa a v neposlední řadě odvaha inovovat.

Příběh mistrovského řemesla i dědictví jedné rodiny

Rodinná firma s více než stoletou tradicí nyní přichází se svým prvním ultra exkluzivním produktem. Limitovaná edice rumu nese jméno Andrés Brugal a je tak poctou zakladateli značky. Unikátní rum vytvořený mistryní rumu („maestra ronera“) Jassil Villaneuva Quintanou z páté generace mistrů rumu z rodiny Brugal je na celém světě k dispozici v nákladu pouhých 460 lahví, z toho 30 exkluzivně v Česku a na Slovensku. Cena za jednu láhev činí 62 500 korun (2 800 USD). „Tato limitovaná edice odkazuje na cestu, která započala před více než sto lety. Andrés Brugal vznikl spojením speciálních rodinných zásob vyzrálého rumu a naší charakteristické techniky dvojitého zrání – nejprve v sudu po bourbonu a poté v sudu po sherry Oloroso. Vypráví vlastně dvojí příběh: o dědictví mé rodiny ve výrobě rumu a o mé vlastní cestě mistryně rumu,“ vysvětluje Jassil Villanueva Quintana, která se v roce 2011 ve svých 24 letech stala první ženou z rodiny Brugal na postu mistryně rumu, první mistryní rumu v Dominikánské republice a současně i nejmladší „maestrou ronero“ na světě.

Křišťálovou karafu chrání unikátní box

Tato exkluzivní edice je stáčena do limitované řady ručně foukaných křišťálových karaf a prezentovaná v unikátním, na míru vyrobeném boxu. Ten je inspirován cestovními kufry, které mistři rumu používali na cestách pro přepravu svých výtvorů. Vnější povrch boxu je vyroben z amerického dubu a zdoben ikonickým kosočtvercovým vzorem připomínajícím síťovinu, která obepíná mnoho lahví Brugal jako symbol potřeby chránit jejich vzácný obsah. Dovedné truhlářské zpracování boxu vytváří jedinečnou kompozici, kdy se dvojité segmenty sklápějí, aby odhalily karafu ukrytou uvnitř. Množství zrcadlových ploch na vnitřních stěnách boxu odráží světlo, které osvětluje sytou jantarovou barvu rumu. Na těchto plochách je jemně vyryta mapa světa jako symbol cesty značky Brugal za dokonalostí započatou první výpravou Dona Andrése ze Španělska do Karibiku.

Zavítejte za hranice smyslového objevování

Zářivě jantarový Andrés Brugal se může pochlubit bohatými vyváženými tóny pražených kávových zrn a čerstvě sklizeného kakaa. Ty se jemně mísí se sladkou vůní domácího ,,dulce de leche‘‘ a máslovou jemností dominikánského rumového dortu. V chuti se harmonicky snoubí okouzlující kombinace dubového dřeva, vanilkových lusků a sladkého ,,crème caramel‘‘, které doplňuje svěží vyzrálé bobulovité ovoce, jemné tóny aromatických zrnek černého pepře a sladkost hřebíčku. Hedvábný, dlouhotrvající suchý závěr je bohatý na hřejivé, dřevité koření. „Všechny tyto typické dominikánské chutě se spojují v neobyčejném nápoji ohromujícího charakteru, který posouvá hranice smyslového objevování. Tento sytý rum je skutečnou oslavou charakteristických chutí oblasti Puerto Plata,“ uvádí Jassil Villanueva Quintana. Andrés Brugal je první z několika ultra prémiových edicí rumu, které se od této značky očekávají v příštích letech. Více informací o značce Brugal, domově rumového mistrovství v Dominikánské republice, naleznete na brugal-rum.com.

RYCHLÁ FAKTA O EDICI ANDRÉS BRUGAL:

  • 62 500 Kč (2.500 EUR) za láhev
  • 30 láhví exkluzivně v Česku a na Slovensku; 460 láhví globálně
  • obsah alkoholu 41,5 % ABV
  • unikátně vytvořená směs dvou dvojitě zrajících rezerv po prvním plnění do sudů po bourbonu a sherry Oloroso
  • vzhled: sytý, teplý, jantarově zářivý
  • vůně: bohaté tóny pražených kávových zrn mistrně vyvážené vůní čerstvě sklizeného kakaa, jemně prokládané sladkou vůní domácího dulce de leche a máslovou jemností dominikánského rumového dortu
  • chuť: na jazyku se vám roztančí okouzlující kombinace dubového dřeva, vanilkových lusků a sladkého crème caramel, kterou něžně doplňuje svěžest vyzrálých bobulí, hřejivost černého pepře a sladkost hřebíčku
  • závěr: suchý, hedvábný, intenzivně bohatý a hřejivý s tóny dřevitého koření, komplexní a dlouhotrvající

Přečtěte si také