Krize přinesla oboru financí nové možnosti. Stále rosteme

Michal Zadák již třetím rokem vede jako franšízant úspěšnou bankovní a poradenskou pobočku Partners Market v Praze.

  • 19. dubna 2021

Co vás přivedlo k myšlence stát se franšízantem sítě Partners Market?

Byl jsem již několik let spokojeným klientem Partners, pracoval jsem jako zaměstnanec v internetovém mediálním domě a měl skvělou kariéru, nicméně po celou dobu jsem chtěl mít „něco svého“. Měl jsem v průběhu let různé nápady. A při námluvách do Partners mi přišla myšlenka poradenské pobočky, jako to, co by mé touhy mohlo splňovat.

Měl jste již zkušenosti z oboru financí?

Z oblasti financí jsem měl zkušenosti pouze jako klient, znal jsem tedy základní principy.

Michal Zadák, Partners Market

S jakými problémy jste se musel na začátku vašeho franšízového podnikání vypořádat?

Z mého pohledu vidím dva – personální a klientský. Obor finančního poradenství stále nemá dobré jméno a je to hodně náročná práce zaměřená na obchodní dovednosti, komunikaci a odborné znalosti. Tedy ne každému se do finančního poradenství chce. Klienti mají předsudky, bojí se, že je někdo podvede. Ale situace se v obou bodech zlepšuje, když vidím naše úspěšné konzultanty a spokojené klien­ty, jsem rád, že můžeme povědomí o tomto oboru měnit, zlepšovat.

Překvapilo vás něco v tomto oboru,  ať už negativně, nebo pozitivně?

Negativních překvapení moc nebylo, věděl jsem, do čeho jdu. Pozitivní je pro mě společnost Partners, přemýšlení vedení společnosti, cílevědomost a přístup. To, co se řekne, platí, což je pro mě zásadní.

Co vnímáte jako hlavní pozitiva podnikání na principu franšízingu?

U Partners vidím pozitiva franšízového modelu především v interních systémech, vzdělávání, v know-how, které mohu pro svoji firmu využít. Vše je na vysoké úrovni.

Jaké další plány máte v rámci vašeho podnikání pod značkou Partners Market? Neuvažujete o otevření další pobočky?

Aktuálně chceme naplnit tým kvalitními konzultanty a stabilizovat pobočku personálně a též obchodně, cíle máme vyšší, než které nyní realizujeme. Tuším, že v horizontu dvou let budeme řešit buď zvětšení týmu na dvojnásobek, nebo další pobočku.

Do jaké míry ovlivnila v letošním roce vaše podnikání pandemie covidu-19 a s ní spojená vládní opatření?

Ovlivnila, velmi. V drtivé části vidím, že pozitivně. Nejdřív byla obava, zda bude možné se s klien­ty scházet, protože ideální je tuto problematiku řešit osobně. Ale ukázalo se, že digitalizace obor zrychlila, přinesla nové možnosti, jež budeme využívat i v budoucnu. Též vidím, že někteří klien­ti si uvědomili, že správné chování ke svým financím je stejně důležité jako odpovědné chování ke svému zdraví.

Bylo pro vás to, že jste součástí franšízové sítě, v tomto momentě výhodou?

Ano, byla to výhoda. Přínos a podpora centrály byly značné, pomohlo nám to i v této době růst.

Zaujalo vás vlastní podnikání ve financích? Napište nám na e-mail tym.fransizy@partners.cz, dozvíte se více od manažera franšíz Ondřeje Němce.

Přečtěte si také