Krásy českého severu fotoaparátem telefonu Xiaomi 12 Pro

Jak bude fotografie vypadat, záleží jen na představivosti a kompozici.

Jakub Fišer je dalším profesionálním fotografem, který vyzkoušel možnosti nového telefonu Xiaomi 12 Pro. Fišerovou doménou je krajinová a svatební fotografie, nevyhýbá se ale ani produktové fotografii či portrétům a na Instagramu vystupuje pod přezdívkou @kubajszcom.

Xiaomi 12 Pro otestoval ve svém domovském prostředí, a to na skalách Tiských stěn, v Hřenské soutěsce a u Pravčické brány. „Vyzkoušet si vyfotit místa, na která jsem zvyklý, a to bez fotoaparátu, pouze s mobilním telefonem, pro mě byla výzva. Výsledky mě ale velmi příjemně překvapily,“ říká Fišer.

Xiaomi 12 Pro vyniká třemi nejmodernějšími 50Mpx fotoaparáty se špičkovým velkým hlavním senzorem Sony IMX707. Tento snímač je schopný zachytit velké množství světla a přináší pokročilé zobrazovací schopnosti s vyšší rychlostí ostření a zvýšenou přesností barev. Kromě působivého hardwaru přináší Xiaomi 12 Pro také vylepšené AI algoritmy společnosti Xiaomi. Zmíněné inovace usnadňují uživatelům zaznamenat každý okamžik i při slabém osvětlení nebo u pohybujících se objektů.

„Fotografování je s Xiaomi 12 Pro nejen pro profesionálního fotografa naprosto intuitivní. Navíc jsem využíval manuální režim, kde jsem si mohl všechny parametry nastavit přesně dle svých představ. Díky 50Mpx rozlišení jsem pak měl k dalšímu zpracování foto­grafie s více než dostatečným množstvím informací, na což jsem zvyklý i z tradičního fotoaparátu. Hlavně se mi líbil dynamický rozsah, kdy i z tmavých či naopak světlých částí fotky jde v post­produkci vytáhnout skvělé detaily,“ říká Fišer.

A dodává: „Třešničkou na dortu pak po celodenním a večerním focení bylo, že jsem telefon znovu naplno dobil doslova za pár minut.“ Xiaomi 12 Pro totiž podporuje rychlé nabíjení až 120 W Xiaomi HyperCharge, takže baterii o kapacitě 4 600 mAh lze pomocí režimu Boost plně nabít za pouhých 18 minut.

„Ať už fotíte profesionálně, nebo jste amatéři, Xiaomi 12 Pro vás nikdy nezklame ani v dešti, na přímém slunci či ve tmě… To, jak bude fotografie vypadat, záleží jen na vás, vaší představivosti a vaší kompozici,“ uzavírá Jakub Fišer.

Přečtěte si také