Když dokážete vtěsnat hokejový stadion do kufříku, můžete dobýt svět

Daniel Beneš je podnikatel a nadšenec pro sport každým coulem, odjakživa ho bavilo překonávat limity.

Jako sales director pro Evropu působí ve firmě Sense Arena, která vyvinula unikátní český produkt se zaměřením na trénink a diagnostiku hokejistů pomocí nejmodernější technologie virtuální reality. Aplikace slaví velké úspěchy a posouvá hranice možností o kus dál, a to nejen pro sportovce.

Jako malý snil Daniel díky vlivu rodičů o kariéře vrcholového sportovce. Zkoušel všelicos od basketbalu až po lyžování, ale jeho život se nakonec vyvíjel jinak. Přestože hokej předtím nikdy nehrál, pustil se do spolupráce s kamarádem Bobem Tetivou. Ten v roce 2017 založil Sense Arenu, která se soustředí na efektivní trénink hokejistů ve virtuální realitě. „Za 20 minut toho můžete s naší aplikací natrénovat stejně jako za dvě hodiny na ledě,“ říká Daniel.

Za čtyři roky se jejich platforma technologicky výrazně posunula, dnes už hráč nemá při tréninku těžké VR brýle napojené na kabely a nepotřebuje ani počítač. Aplikaci dnes do svého tréninku pravidelně zařazuje mimo jiné několik klubů slavné NHL.

V roce 2020 tenhle virtuální „trenažer“ zvítězil v soutěži Vodafone Nápad roku. „Takové vítězství je důležité už jen proto, že získáte důležitou zpětnou vazbu a vědomí, že to celé funguje, že jdete správnou cestou,“ dodává Daniel.

Do budoucna by Sense Arena chtěla rozšířit stávající platformu pro jakýkoli sport, ať už týmový, nebo individuální. „Jsme zvědavi na to, kam až může virtuální realita zajít,“ svěřuje se Daniel. „Sledujeme také, jak se vyvíjí 5G a trendy v přenosu dat, které by nám pomohly začlenit mód pro více hráčů najednou. Důležitý posun vidíme i v neomezených datech a jejich latenci, která ovlivňuje rychlost přenosu dat.“

Všichni podnikatelé si zaslouží neomezená data, proto je nyní můžete mít i vy včetně užitečných služeb navíc. Všechny výhody zjistíte na vodafone.cz/podnikatele

Přečtěte si také