Když chce člověk dělat svět lepším, je nezbytné vždy začít u sebe

Když chce člověk dělat svět lepším místem pro život, je nezbytné vždy začít u sebe – a to je i moje motto v naší společnosti, říká Dina Mašínová, CSR manažerka Huawei. Na jaké oblasti se vlastně tato technologická společnost ve svých společensky odpovědných projektech zaměřuje? Nejen na to jsme se zeptali Diny Mašínové.

Můžete přiblížit, co pro vaši společnost znamená zkratka CSR?
Corporate Social Responsibility, společenská odpovědnost firem, pro nás představuje jak obecně odpovědnou, tak filantropickou tvář firmy. Důležité je pro nás téma ekologie, které počíná tříděním odpadu, energetickými úsporami, jako je automatické rozsvěcení a zhasínání ve společných prostorách… Když chce člověk dělat svět lepším místem pro život, je nezbytné vždy začít u sebe – a to je vlastně i moje motto v Huawei. V rámci filantro­pie se zaměřujeme na charitativní projekty, pečlivě vybíráme aktivity a partnery pro spolupráci, hledáme správnou formu pomoci. Východní nauky říkají, že pro člověka má být ctí chovat se štědře a pomáhat potřebným. A naše firma se této filozofie drží.

Jaké charitativní projekty spravujete?
Naší hlavní regionální aktivitou je pětiletý projekt 1000 Dreams, díky kterému plníme každý rok stovky přání dětem z dětských domovů. V loňském roce jsme nastartovali akci ICT proti covidu, prostřednictvím které vybavíme na 500 českých seniorů mobilními telefony, aby i v pandemii zůstali ve spojení se svými nejbližšími. V Česku se také zaměřujeme na vzdělávání a podporu talentů. Již řadu let organizujeme vzdělávací program Seeds for the Future pro studenty technických univerzit, kteří mají možnost získat zkušenosti ve velmi inovativní firmě, kterou Huawei bezpochyby je. Vždyť více než polovina našich zaměstnanců se věnuje výzkumu a vývoji. Naší novým projektem je ICT Akademie, která bude pomáhat zvyšovat digitální gramotnost v ČR.

Jak vybíráte projekty, které chcete podpořit?
Klíčové jsou emoce a energie projektů a lidí, kteří za nimi stojí, a možnost dlouhodobé spolupráce s potenciálem jejího rozvoje. Upoutaly nás akce Sportovního klubu vozíčkářů Praha, kterým jsme letos přispěli na provoz organizace a dvou sportovních oddílů. V Huawei máme rádi aktivní život a SKV Praha je neziskovka, která již 30 let pomáhá hendikepovaným lidem, aby mohli být žít pohybem i společně s těmi, kteří pomoc vozíčku nepotřebují. Aby si vyplavili endorfiny, byli šťastní a užívali si život naplno. Nadšení sportovců SKV a jejich elán pro překonávání překážek nás vtáhly do jejich příběhu a ze spolupráce máme radost.

Přečtěte si také