Kaufland chce být společensky prospěšný

Komunitní zahrady, hřiště, kulturní akce i zkrášlené okolí. Obchodní řetězec do míst, kde působí, přináší radost.

Stále více firem v poslední době klade důraz na aktivity v oblasti společenské odpovědnosti. Patří mezi ně i obchodní řetězec Kauf­land. V lokalitách, kde působí, se prezentuje nejen moderními a ekologickými prodejnami, ale snaží se také být dobrým sousedem. Věnuje se mnoha činnostem, kterými tyto kraje a města podporuje a pomáhá je rozvíjet.

Dobrý soused

Již před třemi lety například začal u svých prodejen ve spolupráci se společensky prospěšnou organizací Kokoza vytvářet komunitní zahrady, které místním lidem nabízejí prostor, kde mohou zdarma pěstovat zeleninu, ovoce a bylinky a trávit volný čas s rodinou či přáteli. V současné době jsou v provozu zahrady již u pěti prodejen v Praze, Brně a v Kladně a budou přibývat další. Kaufland rovněž navázal spolupráci s Nadací Via a vyhlásil unikátní grantový program „Už to roste, už to klíčí“ na podporu nejen nových, ale i stávajících komunitních zahrad po celé České republice. V letošním prvním ročníku daroval bezmála 700 tisíc korun třinácti zahradám v osmi krajích.

Prostřednictvím projektu „Milion pro…“ zase s otevřením každé své nové prodejny investuje v průběhu tří let milion korun do podpory různých komunit a organizací v daném místě, ať už se jedná o společenské centrum, kulturní akci, nebo „jen“ zkrášlené prostředí. Letos rozdělil finanční pomoc projektům na Olomoucku, Rožnovsku, Českobudějovicku, v Čestlicích, další kolo grantového řízení probíhá v současné chvíli ve Strakonicích.

Podpora komunit

Obchodní řetězec se však podílí i na mnoha dalších pestrých aktivitách napříč celou republikou. Již několik let tak plní přání dětem z dětských domovů v Žatci, Humpolci a Přerově, vybudoval workoutová hřiště v Karviné, Humpolci a Hodoníně a podpořil workoutové kluby v Rakovníku, Uherském Hradišti a Karviné. Pravidelně stojí také například za Dětským filmovým a televizním festivalem v Ostrově nebo Letním festivalem Platforma Humpolec.

Na štědrou pomoc z Kauflandu se dlouhodobě může spolehnout také Centrum Para­ple, organizace Debra zastřešující osoby s onemocněním motýlích křídel nebo Nadační fond Českého rozhlasu Světluška, jehož je Kauf­land generálním partnerem. Pro něj pravidelně před Vánocemi pořádá sbírku, jejíž každoroční mnohamilionový výtěžek putuje lidem se zrakovým postižením.

Obchodní řetězec také několikrát do roka daruje potraviny pořadatelům širokého spektra lokálních akcí a těší návštěvníky například dětských dnů, maturitních plesů nebo kulturních akcí pro seniory. Jako důležitý vnímá i zdravý životní styl a sport. Je proto hrdým partnerem českého hokeje a podporuje hráče od malých talentů až po národní reprezentaci. Více se dočtete na www.rozhodujiciny.cz.

Přečtěte si také