Jsme zpět

Nové Euro se vydalo cestou poctivé, kvalitní ekonomické novinařiny. Přesně tak, jak jste celých 22 let zvyklí.

Fénix

Kdyby mi na začátku loňského roku někdo řekl, že zanedlouho budu vyrábět Euro pod novým majitelem, navíc z vlastního obýváku, zaťukám si na čelo. Stačilo ale pár měsíců a těžko představitelná fikce se stala realitou. Celý svět – stejně jako malý vesmír jménem Euro – procházejí v poslední době dramatickými změnami. Nadějnou zprávou je, že se věci začínají, alespoň postupně, v dobré obracet.

Pravidelní čtenáři našeho magazínu určitě osud vydavatelství Mladá fronta, pod které Euro v posledních letech patřilo, znají. Jen ve stručnosti: po útoku insolvenčních supů skončila Mladá fronta v konkurzu, časopisy i knížky přestaly vycházet, soud nařídil zastavení provozu. Drsný konec vydavatelství s 75letou historií umocněný opakovaným lockdownem kvůli čínské chřipce a neférovými, podpásovými útoky konkurence.

Zatímco s pandemií bojuje svět dál, příběh našeho magazínu má šťastný konec. Euro má nového majitele – ryze české, nezávislé vydavatelství New Look Media. Díky tomu nemusíme skládat účty žádným oligarchům, nýbrž jen vám, čtenářům a předplatitelům. Nové Euro se vydalo cestou poctivé, kvalitní ekonomické novinařiny. Přesně tak, jak jste celých 22 let zvyklí.

V časopise najdete jak tradiční rubriky a články od svých oblíbených autorů, tak obsahové novinky a lehce inovovanou grafiku. Tým redaktorů a stálých spolupracovníků je postaven na mixu zkušených profesionálů a mladých žurnalistů. Zároveň jsme uzavřeli exkluzivní partnerství s ekonomickým deníkem The Financial Times, takže i nadále budete v Euru nacházet analýzy, články a komentáře z nejdůvěryhodnějšího zdroje ekonomických zpráv na kontinentu. V průběhu roku se k vám vrátíme s pravidelnými přílohami a také s populárními speciály, jako jsou Top České Pivo, Top Amazing Places, Top Advokáti a Top Miliardáři. Osud gastronomické ročenky Top Restaurace se bude odvíjet od pandemické situace a s tím svázanými restrikcemi.

Kvůli nepříliš šťastnému dělení majetku zkrachovalé Mladé fronty jsme přišli o doménu, která byla s tištěným Eurem svázána od samotného počátku existence. Vše, co se týká Eura, od nynějška najdete na zbrusu novém webu tydenikEuro.cz. S ohledem na epidemiologickou a také ekonomickou situaci jsme se rozhodli, že Euro bude dočasně vycházet s 14denní periodicitou, což vám vynahradíme rozšířeným rozsahem a větším počtem článků. Výjimečná doba občas žádá výjimečná řešení. Od začátku září se pak Euro vrátí k týdeníkovému taktu, jak ostatně zní jeho plný název.

Jsem přesvědčen, že Euro bude ještě lepší, než bývalo, že si najde svého chytrého čtenáře. Děkuji za věrnost, kterou jste nám v minulosti prokázali. Zároveň bych vás chtěl požádat – pokud se vám bude líbit, jak nové Euro děláme –, abyste nás podpořili šířením jeho dobrého jména dál nebo třeba formou předplatného.

Přeji nám všem, ať toto turbulentní období co nejdříve skončí a budeme se moct potkat na nějaké zajímavé konferenci, k jejichž pořádání se rovněž plánujeme vrátit. Do té doby vám přeji hodně zdraví, pevné nervy a příjemné čtení nového Eura. Jsme zpět.

Přečtěte si také