Investice do komerčních nemovitostí

Inflace je aktuálně velmi diskutované téma stejně jako otázka, kam nejlépe investovat peníze, aby dlouhodobě neztrácely svou hodnotu.

Hovoří se o rezidenčních nemovitostech, kryptoměnách, dluhopisech aj. Jeden typ je však opomíjen, jsou to komerční nemovitosti. V nabídce realitních kanceláří a u developerů je jich dost k pronájmu, ale nikoliv ke koupi. Přitom se jedná o investiční příležitost srovnatelnou s bytovou jednotkou, vstupní investice do interiérového uspořádání a vybavení jsou podobné. Velkou výhodou komerčních prostor je, že oproti bytu se do nich stěhují společnosti či nájemci na dlouhodobý pronájem, často si finální úpravy interiéru financují podle svých představ a jsou schopni zaplatit vyšší kauci či navýšit záruku.

Další velkou předností při koupi komerční nemovitosti oproti bytům je, že u dokončených jednotek zejména v developerských projektech nedocházelo za poslední kvartály k nárůstu ceny. Nejdříve tu byla pandemie covidu a nyní probíhá válka na Ukrajině. Ceny bytů rostou, ceny komerčních nemovitostí většinou ne. Nájmy však stoupají s inflací u bytů i u komerčních prostor. Je zde tedy mnoho výhod, proč investovat do nákupu, zvláště když jsou některé komerční prostory nabízeny s cenovou pobídkou či s finančním příspěvkem pro finální dokončení.

Společnost SATPO nabízí aktuálně v Rezidenci Vitality, oceněnou Best of Realty 2018, poslední komerční prostor na pro­dej s pětiprocentní slevou či šest měsíců období rent free. Nachází se v rezidenční čtvrti pod praž­ským Petřínem v docházkové vzdálenosti do OC Nový Smíchov u metra Anděl. Obchodní prostory jsou vhodné jako show­room, obchod, výdejna zboží, reprezentativní prostor pro finanční či právní poradenství, služby z oblasti péče o zdraví a tělo.

Více informací: www.satpo.cz.

Přečtěte si také