Instalace glo DIALOG zamíří z náplavky na Signal festival a dále na letní tour

Unikátní audiovizuální objekt z dílny vizuálního umělce Jana Hladila s názvem glo DIALOG se v premiéře představil na pražské smíchovské náplavce.

Kolemjdoucí zde vybízel k aktivnímu zapojení, pomyslnému dialogu, kdy se oni sami mohli stát součástí výsledného díla. Instalace, která vznikla podobně jako projekt glorchestra pro značku glo a na jejímž vzniku se podílel i DJ NobodyListen, se dále objeví například na podzimním Signal festivalu.

Základem celé instalace je deset metrů vysoký hexagon tvořený LED panely o celkové ploše 180 m², doplněný světly. Za pomocí Infra-Red kamer jsou v záběru 360° snímáni návštěvníci a jejich pohyb je následně na LED panel promítán. Je tak zajištěn zcela jedinečný zážitek pro každého návštěvníka, kdy se sám stává součástí instalace, jež se vyvíjí v čase.

Umělec Jan Hladil, který spolupracuje například s Laternou magikou na Nové scéně Národního divadla a svá audiovizuální díla představil mimo jiné v Národní galerii, Centru současného umění DOX či Galerii hlavního města Prahy, spojil na projektu pro značku glo své síly s hudebníkem a jedním z nejžádanějších DJ současnosti Jakubem Strachem, známým pod přezdívkou NobodyListen. „V projektu mám na starost kompletní hudební část, která reaguje na vizuální složku celé instalace. Moje účast pak zahrnuje i live set před instalací v rámci doprovodné večerní show,“ upřesnil po premiérovém představení na smíchovské náplavce Jakub Strach.

Ještě předtím, než glo DIALOG rozzáří legendární Signal Festival, objeví se v průběhu léta na několika místech v Česku, ale i na Slovensku, kde by se měl například stát součástí legendárního hudebního festivalu Grape.

Přečtěte si také