Huawei ve spolupráci s Czechitas nabízí jedinečné vzdělávací kurzy pro vybrané středoškoláky

Technologická společnost Huawei pokračuje ve své misi vzdělávat mladé české talenty.

Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zpřístupnit výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, umožní třiceti středoškolským studentům a studentkám bezplatné absolvování výukového programu zaměřeného na IT. Huawei tak navazuje na svou letní spolupráci s Czechitas, kdy finančně podpořil prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.

Celkem dvacet lekcí vzdělávacího programu je určeno všem studentům středních škol se zájmem o digitální technologie. „Studenti se naučí základy z grafiky, pak také jak ovládat online kancelářské balíky programů nebo si vytvoří svůj web. To není všechno. Nahlédnou také do světa online marketingu, sestaví si skvělý životopis a vyzkouší si webové animace. Cílem je ukázat mladým lidem základy a oni se pak mohou rozhodnout, co je nejvíc baví a pokračovat v dalším vzdělávání,” prohlásil ředitel Czechitas Ondřej Čejka.

Huawei dlouhodobě podporuje české talenty například prostřednictvím vysokoškolského programu Seeds for the Future, který umožňuje studentům technických oborů nahlédnout pod ruce největším odborníkům z Huawei, a letos v říjnu odstartuje jeho šestý ročník v rámci České republiky. Spolupráce s Czechitas je pro technologickou společnost příležitostí, jak oslovit talenty ještě dříve, a to ve chvíli, kdy se rozhodují v otázce směřování svého dalšího vzdělání. Odvětví ICT patří dlouhodobě k nejdynamičtějším na světě a nabízí širokou škálu uplatnění i zajímavé vyhlídky do budoucna.

„Podpora vzdělávání a rozvoj talentů je jedním z hlavních pilířů našich dobročinných aktivit v České republice. Věříme, že darovat vzdělání je tím nejlepším příspěvkem pro budoucnost Česka. Zároveň usilujeme o větší zapojení žen v rámci ICT oboru. Czechitas jsou proto pro nás naprosto ideálním partnerem, jak přispět k rozvoji talentů a digitální budoucnosti České republiky,“ říká Dina Mašínová CSR manažerka české pobočky společnosti Huawei.

Vzdělávací program bude probíhat od 7. října do 17. března vždy ve čtvrtek od 16:00 do 18:30. Celkem se jedná o 20 lekcí členěných do deseti tematických okruhů.

Přečtěte si také