Huawei Connect 2021: Inovacemi k rychlejší digitalizaci

Digitální svět již nyní propojuje více než polovinu lidí na planetě. Jak rozšířit jeho působení a přinést s ním spojené výhody do každé firmy, domácnosti a každému jednotlivci, je tématem výroční konference Huawei Connect pro partnery v odvětví ICT. Letošní téma „Dive into Digital“ zkoumá nové způsoby a postupy vedoucí k širší implementaci digitálních služeb.

Akce, jež byla zahájena ve čtvrtek 23. září, přináší informace, jak lépe integrovat digitální technologie s obchodními scénáři a průmyslovým know-how při řešení problémů, jimž čelí každá progresivní firma, a jak efektivněji spolupracovat s partnery v odvětví na podpoře otevřeného ekosystému v jednotlivých odvětvích a dosažení společných úspěchů. Konference je rozdělena do 66 bloků, v rámci nichž vystoupí více než 200 řečníků, včetně podnikových manažerů, vizionářů, špičkových expertů v oblasti technologií a dalších. Událost je zprostředkovaná živě v 11 jazycích na firemních webových stránkách Huawei a na kanálech mediálních partnerů společnosti. Součástí akce jsou také virtuální prohlídky a otevřené panelové diskuse.

Letošní Huawei Connect zahájil rotující předseda Huawei Eric Sü projevem na téma „Nepřetržité inovace pro rychlejší digitalizaci“, ve kterém vyzvedl důležitost nabídnutí pomocné ruky průmyslovým odvětvím při přechodu na digitální technologie. „Digitální vývoj závisí na digitálních technologiích. Aby byla digitální technologie relevantní, musíme pokračovat v inovačním procesu a ve vytváření hodnot. Cloudové služby, umělá inteligence (AI) a sítě, to jsou tři klíčové digitální technologie,“ prohlásil Sü a poukázal na hlavní úspěchy společnosti Huawei v těchto oblastech.

Například cloudová služba HUAWEI CLOUD, která byla spuštěna před pouhými čtyřmi lety, již přivedla dohromady více než 2,3 milionu vývojářů, 14 000 konzultačních partnerů a 6 000 technologických partnerů. Zároveň se během této krátké doby stala významně nápomocnou platformou pro internetové společnosti, velké korporace i vlády na cestě k digitalizaci jejich aktivit. Sü na konferenci také představil první distribuovanou cloudovou nativní službu v oboru zvanou UCS (všudypřítomná cloudová nativní služba) dostupnou v rámci Huawei Cloud. Jejím prostřednictvím Huawei bude poskytovat firmám nerušené používání nativních cloudových aplikací, aniž by musely čelit geografickým, cross-cloudovým nebo provozním omezením, a tímto způsobem urychlit digitální transformaci ve všech průmyslových odvětvích.

Úspěšné je i portfolio služeb v oblasti umělé inteligence (AI), které bylo představeno v roce 2018. Platforma MindSpore, jejíž cílem bylo přispět k rozvoji aplikací se systémem umělé inteligence, se od uvedení stala hlavním výpočetním rámcem AI v Číně. Mezitím inovativní klastr Atlas 900 a na něm stojící cloudové služby začalo využívat již více než 300 firem a oblíbenosti se těší i vývojářská platforma ModelArts pro vývoj softwaru a aplikací AI na výpočetních platformách Huawei Kunpeng a Ascend.

Huawei zaznamenal pokrok také v oblasti síťových řešení díky inovacím na základě konceptu autonomně řízených sítí (ADN). Společnost na globální úrovni spolupracuje se zákazníky v oblasti financí, školství a zdravotnictví na inovacích, na nasazování nových aplikací a na budování sítí, které jsou celkově autonomní.

V neposlední řadě Sü zdůraznil environmentální úsilí společnosti Huawei, která se dlouhodobě snaží o snižování uhlíkových emisí a dosažení uhlíkové neutrality nejen v rámci výrobních procesů, ale především optimalizací vlastních technologií. Společnost nepřetržitě investuje do výzkumu inovativních řešení, která by šetřila energií, propaguje výrobu čisté energie a snaží se zpřístupnit digitální technologie ostatním hráčům v průmyslovém odvětví tak, aby i oni mohli snižovat své energetické náklady a uhlíkovou stopu.

„Nonstop inovace je stále hybnou silou digitalizace. Pokud chceme v oblasti digitalizace s postupem času dosáhnout ambicióznějších cílů, zůstane proces nonstop inovací nadále klíčovým. Inovujme tedy nonstop pro lepší budoucnost,“ uzavřel svůj projev Sü.

Otevření konference se účastnily osobnosti v sektoru ICT jako Christophe Ozer, vedoucí Orange Cloud (Orange Flexible Engine) APAC; Wu Čchiang, viceprezident společnosti Tianjin Port Holdings; Čchen Chaj-ning, generální ředitel oddělení IT ze Shanghai Pudong Development Bank; a Ťiang Čchuan-žung, předseda Shanghai Mirror Pictures, kteří popsali své zkušenosti s inovativním postupem společnosti Huawei v rámci jejich vlastní digitální transformace. „Tchien-ťinský přístav je jedním z 10 největších přístavů na světě s roční průchodností téměř 20 milionů kontejnerů. Řešení HUAWEI CLOUD OptVerse AI Solver nám pomáhá zlepšit rychlost plánování více než 100krát na základě desítek milionů proměnných a omezení a pomáhá maximalizovat plánování zdrojů a efektivitu provozu přeplňování,“ uvedl Wu Čchiang.

Přečtěte si také