Energošmejdi s novou identitou

Obchodníci CVŘ na zákazníky vyvíjeli nepřiměřený nátlak, falšovali podpisy smluv nebo poskytovali lživé informace. Svým jednáním podvedli tisíce slovenských spotřebitelů.

Společnost CVŘ neboli Centrální výběrová řízení, která nechvalně proslula nekalými praktikami podomního prodeje, se vrací do Česka jako N&F Marketing SK. Smlouvy na energie uzavírá pro společnost SPP CZ, dceru státní firmy SPP (Slovenský plynárenský priemysel), která v Česku působí jako dodavatel elektřiny a plynu. Slovenští podomní prodejci se zaměřili hlavně na východní Moravu.

Poté, co CVŘ dostala pokutu ve výši 900 tisíc korun od České obchodní inspekce, byla vyškrtnuta ze seznamu signatářů „Deklarace na ochranu spotřebitelů“ a média opakovaně upozorňovala na její podvodné praktiky, přesunula své aktivity na Slovensko. Tam si ji najal i slovenský státní energetický podnik SPP. Rovněž slovenská média informovala o jejích nekalých obchodních praktikách vůči spotřebitelům, především důchodcům a osaměle žijícím osobám. Obchodníci CVŘ na zákazníky vyvíjeli nepřiměřený nátlak, falšovali podpisy smluv nebo poskytovali lživé informace. Svým jednáním podvedli tisíce slovenských spotřebitelů.

Loni pak vznikla společnost NF Marketing SK, do níž byly převedeny aktivity pro SPP i celá síť obchodníků CVŘ. Z obchodních rejstříků je patrné, že obě společnosti jsou propojeny osobami Martina Hese, majitele NF Marketing SK a současně spoluvlastníkem CVŘ, a Vlastimila Zimáka, který je dlouholetým šéfem CVŘ a také šéfem společnosti NF Marketing SK. Podle informací slovenských Hospodárských novin již ale SPP ukončil spolupráci i s touto společností.

Přečtěte si také