DRFG buduje u Hradce Králové výrobní halu pro zdravotnickou firmu Heraeus Medevio. Vznikne tu 300 pracovních míst

Společnosti DRFG Investment Group a Heraeus Medevio zahájily výstavbu nové výrobní haly v Plotišti u Hradce Králové. Objekt je budovaný do vlastnictví, v režimu build to own, na nějž se DRFG zaměřuje. Kupujícím je Heraues Medevio, partner největší světové společnosti zaměřené na zdravotnické přístroje.

Heraues Medevio v budově, jejíž dokončení je plánované na závěr tohoto roku, umístí svou specializovanou výrobu a kanceláře. Vznikne zde přes 300 pracovních míst, z nichž 60 budou zastávat vysokoškolsky vzdělaní zaměstnanci. Zprostředkovatelem transakce je realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield, jež také řídila developerský tendr.

Výstavba haly byla zahájena 25. ledna 2024 na původním brownfieldu ČKD v Plotišti nedaleko Hradce Králové, který DRFG koupila v loňském roce. V projektu, kde se nachází největší distribuční centrum PPL v Česku a sklad Pilsner Urquell, společnost Heraeus Medevio nyní získala pozemek se stavebním povolením o rozloze 9 640 metrů čtverečních. Vznikne zde dvoupodlažní budova, v níž na 4 100 metrech čtverečních bude specializovaná výroba a 3 000 metrů čtverečních bude určeno pro kanceláře a zázemí. Společnost pro případnou budoucí expanzi zakoupila také sousední pozemek o rozloze 8 000 metrů čtverečních, který zatím využije jako parkoviště.

 „Velmi mě těší, že se nám v krátké době po akvizici pozemků podařilo najít tak prestižní společnost, jako je Heraeus Medevio, pro niž můžeme do vlastnictví postavit budovu na míru. Je to významný krok pro rozvoj Hradce Králové, který můžeme podpořit i dalším stavebním projektem: náš areál DRFG Plotiště nabízí ještě jeden poslední pozemek s rozlohou 25 000 metrů čtverečních, kde lze do vlastnictví vybudovat objekt o velikosti 10 000 metrů čtverečních,“ uvedl Roman Řezníček, místopředseda představenstva a generální ředitel, DRFG.  

Heraeus do nové budovy umístí výrobu dvou produktových řad ze svého portfolia: katetrů, jež dodává speciální zdravotní pomůcky pro kardiologii, kardiovaskulární endoskopii či neurochirurgii, a elektrod, jež se zčásti přesunuje do Česka ze zahraničí a zabývá se obráběním vzácných kovů pro výrobky pro řízení srdečního rytmu.

Přečtěte si také