Developer CTP zvýšil zisk o čtyři pětiny na 4,8 miliardy korun, stouply i příjmy

Průmyslový developer CTP Group, který působí převážně na českém trhu, v prvním pololetí zvýšil čistý zisk meziročně zhruba o čtyři pětiny na 188,3 milionu eur (4,8 miliardy korun). Čistý příjem z nájmu stoupl o 17,4 procenta na 160,3 milionu eur (4,1 miliardy korun).

„V Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku jsme posílili svoji pozici lídra trhu. Absorbovali jsme třetinu růstu sektoru a sami v těchto regionech zaujímáme 25 procent trhu. Kromě toho se nám i v České republice podařilo zajistit si řadu atraktivních pozemků, které umožní růst našich klientů a jejich reakci na sílící trendy e-commerce a změny v dodavatelských řetězcích. Mimo expanze na západní trhy plánujeme v České republice stabilní růst, a to i přes administrativní překážky,“ uvedl ředitel CTP pro Českou republiku David Chládek.

Obsazenost budov, které firma vlastní, meziročně vzrostla o procentní bod na 95 procent.

Skupinu CTP Group založil Nizozemec Remon Vos v roce 1998 v České republice. Před pěti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku, Maďarsku a Rakousku. Specializuje se na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí.

V polovině března firma oznámila, že rozšíří síť také do Nizozemska, kde chce do pozemků a nemovitostí investovat 300 milionů eur (asi 7,9 miliardy korun). V Česku na konci června loňského roku firma vlastnila 3,46 milionu metrů čtverečních ploch v 54 areálech. Na konci března skupina vstoupila na akciovou

Přečtěte si také