Cesty, které zatočí s inflací

Investujte peníze do profesionálně vedených projektů, které prokazatelně a dlouhodobě dosahují vysoké míry zhodnocení, radí ředitel Ericonnu Pavel Kuta.

V době, kdy inflace výrazně přesahuje 10 procent ročně, hledá každý zodpovědný investor nové cesty, jak ochránit své investice. Ale přiznejme si, že trh nenabízí příliš možností, kdy výše zhodnocení s přijatelnou mírou rizika přesáhne míru současné inflace. Vypadá to, že taková varianta, kdy je investice ideálně zajištěná nemovitostí, nemůže existovat.

To si nemyslí skupina Ericonn, která právě podobné možnosti nabízí. „Máme za sebou tři roky úspěšného fungování na trhu, které jsou doloženy dosavadními výsledky. Naše dokončené investiční projekty v celkovém objemu 115 milionů korun dosáhly průměrného zhodnocení v minimální výši 20 procent za rok. Věříme, že se nám podařilo najít ideální investiční mix, kdy kombinujeme investice do zajištěných pohledávek a poskytujeme nebankovní financování pro právnické osoby.

Klíčem našeho úspěchu je využití právě probíhající technologické revoluce, v rámci níž vyvíjíme vlastní investiční platformu pro digitalizaci a automatizaci celého investičního procesu,“ říká ředitel Pavel Kuta.

Portfolio investičních projektů nabízených skupinou Ericonn je skutečně pestré, počínaje uzavřeným fondem pro kvalifikované investory přes realitní development až po investice do zajištěných pohledávek nebo nebankovních úvěrů.

Pavel Kuta

„Každá firma je hlavně o lidech a nám se v naší společnosti podařilo vybudovat tým, který se díky zkušenostem z různých oborů ve všech ohledech doplňuje. Jedná se především o IT technologie, insolvenční a obchodní právo. Tento fungující mix podporují společné dlouholeté úspěšné investice do realit, a to nejen v rámci České republiky,“ shrnuje benefity skupiny partner Ivo Menšík.

Ericonn spravuje investiční portfolio v objemu přesahujícím stovky milionu korun, ale s tímto objemem se rozhodně nespokojí. „Máme připravené investiční projekty, které budeme rea­lizovat v tomto roce a které opět dosáhnou další hranice stovek milionu korun. Věříme, že se nám podařilo najít a ověřit investiční model, který společně s digitalizací a automatizací interních procesů umožní další expanzi nejen v Česku, ale i v zahraničí,“ naznačuje ambice skupiny Pavel Kuta.

Takže pokud hledáte způsob, jak opravdu efektivně bojovat s vysokou inflací, rozhodně své peníze investujte do profesionálně vedených projektů, které prokazatelně a dlouhodobě dosahují vysoké míry zhodnocení.

Přečtěte si také