Česká společnost XIXOIO spustí platformu pro veřejný úpis kryptoměn

Česká společnost XIXOIO spustí v červnu platformu pro veřejnou nabídku kryptoměn. Firmy z tuzemska a později i ze zahraničí jejím prostřednictvím mohou upsat vlastní měnu na blockchainu a získat tak kapitál na další rozvoj.

Tzv. IPCO platforma kombinuje výhody procesu ICO, tedy Initial Coin Offering (prvotní úpis digitálních mincí), jako jsou nízké náklady a rychlost, a klasického IPO, tedy Initial Public Offering, což je prvotní úpis akcií na regulované burze, kde firmy před emisí akcií prochází důkladnou kontrolou a investoři tak mají větší jistotu, že jejich prostředky se časem zhodnotí.
Projektům procházejícím IPCO procesem je na blockchainu nejen emitován vlastní digitální token, tedy něco jako digitální akcie, ale zároveň je zajištěno jejich předchozí prověření, na základě kterého je jim udělen rating. Uvolnění prostředků do projektů je realizováno ve fázích v návaznosti na plnění stanovených milníků.

Transparentnost a ověřitelnost dat v rámci IPCO procesu zajišťují uživatelům služby nové digitální peněženky BlockID využívající blockchainovou technologii. Ta může obsahovat ověřenou identitu, zdravotní dokumentaci i jakákoliv jiná data včetně potvrzení příslušných institucí a úřadů. Prostřednictvím mobilní aplikace mohou mít uživatelé svou digitální identitu stále u sebe, zabezpečenou a přístupnou jen jim samotným.

Veškeré tokeny a transakce jsou uloženy na vlastním Blockchainu Genesis, což je blockchain tvořený s respektem k aktuálnímu i vznikajícímu českému legislativnímu rámci a regulaci. „Naším hlavním záměrem je vytvořit efektivní nástroj, který otevírá tradičním firmám cestu k novému, modernímu a perspektivnímu trhu kryptoaktiv, do kterého zároveň vnáší transparentnost a jistotu. Věříme, že blockchainové technologie jsou tou správnou cestou a připravujeme kompletní zajištěný systém světově unikátních produktů,“ uvedl zakladatel společnosti Richard Watzke.

Společnost připravuje rozšíření a další produkty, které dohromady tvoří funkční celek umožňující transparentně řízený rozvoj nově vznikajícího trhu s digitálními aktivy. Ten bude pomáhat českým i zahraničním firmám při financování vlastních investičních projektů a současně poskytovat drobným investorům potřebné informace související se zvyšováním záruk pro zhodnocení jimi vložených prostředků.

Přečtěte si také