Češi nakupují v menším objemu, ale častěji. Snaží se skloubit kvalitu s cenou

Koronavirová pandemie, válka na Ukrajině a v jejich důsledku neustále se zvyšující inflace. Hlavní příčiny toho, že Češi mají v posledních dvou letech – zdá se – stále mnohem hlouběji do svých kapes. Společnost Tesco na to reaguje zavedením tzv. Clubcard cen, díky kterým členové věrnostního programu Clubcard nakoupí v řetězci ještě výhodněji.

Bio výrobky dražší druhy masa, káva nebo kosmetika. Produkty, které se aktuálně v košících spotřebitelů objevují jen v období krátce po výplatě, případně v akcích. Přednost má levnější sortiment s delší dobou trvanlivosti.

„Zákazník vyhledává různé alternativy, jak ušetřit. Zajímá se o levnější produkty, zároveň však vyhledává kvalitní výrobek. Jeho cílem je tedy skloubit kvalitu za co možná nejpřijatelnější cenu,“ potvrzuje Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku, kde nakupují téměř tři čtvrtiny Čechů. „Nakupují v menším objemu, ale mnohem častěji,“ poukazuje na zajímavou skutečnost.

Poptávka zákazníků směřuje především na privátní značky, u kterých je v porovnání se značkovým výrobkem obvykle nižší cena. V případě Tesca tvoří tyto produkty momentálně více než třetinu celkových tržeb. O zhruba sedm procent se pak v porovnání s loňským rokem zvýšil na celkových tržbách podíl základních potravin.

Clubcard ceny se však netýkají jen potravin, ale i nepotravinářského zboží. Díky nim zákazník Tesca ušetří až stovky korun na každém nákupu. „Naší snahou je přinášet zákazníkům stále něco nového, co jim nejen pomůže výrazně ušetřit, ale také nabídnout sortiment, který ocení jak z hlediska kvality, tak i oblíbenosti,“ říká Katarína Navrátilová s tím, že ambicí řetězce je Clubcard ceny rozšiřovat na čím dál širší škálu produktů.

Věrnostní program Clubcard, momentálně využívá 1,2 milionu občanů České republiky. Další se mohou registrovat prostřednictvím aplikace Clubcard, na webových stránkách itesco.cz nebo vyplněním papírového formuláře. „Věříme, že díky novince v podobě Clubcard cen přivítáme v našem věrnostním programu ještě více členů, kteří získají okamžitou možnost využít všech výhod, které jim naše Clubcard nabízí,“ dodává Katarína Navrátilová.

Přečtěte si také