Byznys, kterému se daří i v krizi

Finanční pobočky Partners Market letos slaví dvě výročí – otevření 100. pobočky v únoru a 10 úspěšných let na českém trhu.

Skupina Partners má aktuálně pátou největší síť poboček ve financích na trhu a brzy se posune na druhé místo. Do konce roku bude otevřeno nejméně 140 fungujících Partners Marketů. Pobočky přinášejí i do menších měst finanční gramotnost, dostupnou špičkovou finanční službu a široký výběr finančních produktů.

Majitelé Partners Marketů jsou úspěšní lokální podnikatelé, kteří se rozhodli pro nezávislost, byznysový úspěch a rostoucí zisk i v menších českých městech. To vše jim vlastní pobočka přinesla. Mají manažerské zkušenosti, jsou to lidé středního věku s kontakty, kteří se nebojí investovat peníze a ví, co chtějí. Významnou roli pro jejich úspěch hrají kontakty a dobré jméno v jejich regionu.

Co říkají na své podnikání ti, kteří si v Partners otevřeli první pobočky před deseti lety:

1. Co vám přineslo otevření vlastního byznysu ve financích?
2. Kam aktuálně ve svém podnikání směřujete?

Jindřich Sedlák,
Partners Market Tišnov

1. Projekt vlastní pobočky pro mě od začátku představoval obrovskou životní výzvu, naplnění a propojení mých schopností, zkušeností a podnikatelských plánů. Nakonec se pro mě stal doslova vášní a samotný Partners Market druhým domovem. Podnikání mě přivedlo na cestu dalšího intenzivního vzdělávání a osobního rozvoje, jak v manažerské, tak i poradenské roli. Dnešní podoba finančně poradenské činnosti v rámci franšízové sítě se velmi razantně posunula od prvních krůčků, které jsme dělali ze začátku v roce 2012. V rámci pravidelného servisu se dnes dokážeme perfektně postarat o více než 2 500 klientů, a přitom pokrýt i požadavky klientů, kteří přijdou přímo z ulice. Rozvíjíme naši lektorskou činnost na základních, středních i vysokých školách a program finančního vzdělání posouváme i směrem k firmám a podnikům.

2. Vizí následujících dvou let je otevření dalšího Partners Marketu a očekáváme posunutí poboček směrem k Partners Bance, jejíž licenční řízení aktuálně probíhá. Plánuji navýšit klientský kmen o tisíc lidí a přijmout dalších pět finančních poradců do našeho týmu. Když dnes po deseti letech na trhu bilancuji, mohu říct, že jdeme cestou naplnění celého našeho týmu, který se na společném projektu pobočky jako přístavu jistoty, profesionality a perfektní služby podílí.

Josef Kubíček,
Partners Market Hradce Králové

1. Na podnikání mě baví, že se i po deseti letech mám pořád co učit, kam se posouvat. Je to práce v malém „rodinném“ kolektivu, a tak můžeme naše podnikatelské zkušenosti přenášet i do osobního života, ale i naopak. Je to taková nekonečná inspirace.

2. Stále si držíme náš byznysový růst, rozvíjíme se a hledáme nové kolegy, kteří vidí v našem oboru perspektivu, a chceme být pro klienty
v Hradci Králové číslo jedna v oblasti financí. Našim klientům přinášíme perfektní servis a finanční služby tak, aby měli své peníze v dokonalém pořádku. A v oblasti investic se chceme klientům starat o miliardu korun, protože smyslu­plně zhodnocované peníze a rezervy jsou základ finančního bohatství lidí.

Štěpán Kuchař,
Partners Market Příbram

1. Podnikání mě osobně naučilo pokoře a pracovně práci s lidmi, jejich motivování a celkové vedení týmu. Ale neustále se dál učím. Celé naše podnikání nabralo poslední tři roky velkou dynamiku. Projevilo se to jak v rostou­cím obratu pobočky, tak i v práci s klienty. Těm jsme vždy nabízeli komplexní finanční službu – zajištění příjmu a majetku, pořízení vlastního bydlení a tvorbu rezerv, ale zatímco před deseti roky bylo slovo „investice“ skoro sprosté slovo, dnes klienti sami chtějí investovat a smysluplně zhodnocovat peníze, což nás těší. Vždy jsem chtěl mít vlastní pobočku a zaměstnávat lidi, ale i slušný příjem a svobodu rozhodovat o svém čase i práci, a to se mi splnilo.

2. Na pobočce je nás šest a staráme se o 2 500 klientů. Stabilizovali jsme se a plánujeme se posouvat dál, do dalšího patra budovy, pak budu moct rozšířit tým i počet klientů na dvojnásobek. Další cash flow chci investovat do nové pobočky v Dobříši, je to mé rodné město, mám tam rodinu, hrál jsem tam fotbal a trénoval, znám tam plno lidí, je to moje srdcovka. Za těch deset let jsme se celkově hodně posunuli. Začínali jsme na zelené louce a dnes se v Partners plánuje otevření banky, což pro nás bude další velký krok.

Přečtěte si také