Autoelektronika z Polabí

Continental staví v Brandýse nad Labem administrativní budovu a halu pro výrobu displejů.

Český Continental Automotive, dodavatel elektroniky do aut, v dubnu zahájil ve spolupráci s CPI Property Group stavbu dvou nových budov ve výrobním areálu v Brandýse nad Labem. Hala pro výrobu displejů a administrativní budova dohromady nabídnou celkem 5000 metrů čtverečních nových prostor. Do provozu by měly být uvedeny na začátku příštího roku. Už nyní patří areál mezi největší závody Continentalu na výrobu elektroniky na světě.

Projekty navazují na rozšiřování zázemí a výrobních kapacit z loňského roku, kdy Continental zvětšil své prostory o 9400 metrů čtverečních. S tím souvisí i nárůst počtu zaměstnanců, jichž za rok 2020 přibylo asi 70. Další desítky plánuje firma přijmout letos, hledá zejména ty s elektrotechnickým vzděláním a další technické pozice. Nyní zaměstnává zhruba dva a půl tisíce lidí.

Obě budovy vznikají ve stávajícím hlavním areálu. Hala pro výrobu displejů (700 m2) doplní halu dokončenou v loňském roce. Dohromady tím vznikne 1840 metrů čtverečních čistých výrobních prostor potřebných pro výrobu displejů. Continental v Brandýse využívá speciální technologie optical bonding a hybrid bonding, jež zlepšují čitelnost displejů na přímém slunci. V novém se budou vyrábět displeje s úhlopříčkou až 12 palců, i proto se požadavky na výrobní plochy s velmi vysokou čistotou rozšiřují.

Administrativní budova vyroste na pilotech nad současným parkovištěm, aby se zachovalo co nejvíce parkovacích míst. Vedle kanceláří tu zaměstnancům bude sloužit například fitness centrum, dětský koutek, ordinace lékaře, školicí středisko nebo velká kantýna s vlastní kuchyní. Budova se také stane novou vstupní zónou do celého areálu.

Autor je šéfredaktorem časopisu Automakers

Přečtěte si také